Jäätmete tekkekohal liigiti sorteerimine on ainus viis tagada erinevatele jäätmetele parem ringlusesse võtu võimalus. Pakendite muudest jäätmetest eraldi kogumine ei tekita prügi juurde, vaid hoopis vähendab oluliselt olmeprügi mahtu. Nii saab kokku hoida olmejäätmete konteineri tühjendussageduselt või vahetades olemasoleva olmekonteineri väiksema vastu. Niimoodi nutikalt toimetades ja kuluridu ümber tõstes võivad jäätmekäitluskulud kortermajale hoopis väheneda.

Millised pakendid sobivad pakendikonteinerisse?

Plastpakendid: plastist joogipudelid ja kanistrid, puhtad jogurtitopsid ja võikarbid, puhtad õli-, ketšupi- ja majoneesipurgid, puhtad kosmeetika ja hooldustoodete pakendid (nt. šampoonipudelid), puhtad plastkarbid (nt. salatikarbid), puhtad ja tühjad kilekotid ning muud plastkotid (nt. suured suhkrukotid) ning muud tühjad ja puhtad plastpakendid. Pane need pakendid konteinerisse, mille sildil on viide plastpakenditele (kollane silt).

Metallpakendid: alumiiniumist ja muust metallist joogipurgid, toidu- ja joogipakendite metallkaaned ning metallkorgid, puhtad konservikarbid ja muud puhtad metallpakendid.  Pane need pakendid konteinerisse, mille sildil on viide metallpakenditele (kollane silt)

Joogikartong: tühjad ja puhtad kihilise kartongi pakendid (kutsutakse tootja järgi ka tetrapakendid) (nt piima-, jogurti- ja mahlapakendid) ning muud tühjad ja puhtad kihilise kartongi pakendid. NB! väliselt tundub nende pakendite puhul olevat tegu papiga, kui tegelikult on lekkekindluse tagamiseks pakend seestpoolt lamineeritud erinevate kihtidega (plast, metall jms). Selletõttu ei sobi see pakend paber- ja kartongpakendi kasti.  Pane need pakendid konteinerisse, mille sildil on viide joogikartongi pakenditele (kollane silt)

Klaaspakendid: värvitust ja värvilisest klaasist pudelid ja purgid (sh puhtad siirupi- ja õlipudelid) ning muud puhtad klaaspakendid pane klaasikonteinerisse.  Pane need pakendid konteinerisse, mille sildil on viide klaaspakenditele (roheline silt)

Paber- ja kartongpakendid: pappkastid ja -karbid, jõupaber ja paberkotid, puhtad paberpakendid (nt hambapastatuube ja kosmeetikatooteid ümbritsevad paberpakendid, pudrupakid jms). Pane need pakendid võimalusel konteinerisse, mille sildil on viide paber- ja kartongpakenditele (sinine silt). Selle puudumisel sobivad need ka vanapaberi konteinerisse (kortermajadel kohustuslik omada). 

Mis ei sobi pakendikonteinerisse?

Plastist mänguasjad, kummist tooted, ohtlike ainete pakendid ning kasutatud mähkmed. Akna- ja lehtklaas, valgustuspirnid ja päevavalguslambid, peegelklaas, ohtlike ainete pakendid (nt lahustite pudelid), klaasist ja keraamikast nõud ja potid. Ohtlike ainete metallpakendid (nt. liimi-, värvi- ja lahustitepakendid) ning aerosoolpakendid (nt. õhuvärskendaja, juukselaki või vahukoore pakendid). Määrdunud ning vettinud paber ja papp, kasutatud pappnõud ja –topsid, fooliumi- ja koopiapaber, ehituspaber, ajalehed ja ajakirjad, kataloogid ja reklaammaterjalid, puhas ning kasutatud kirja- ja joonistuspaber ning raamatud.