Teadusköögi õppe- ja teadustegevuses ühendavad oma kompetentsi Tallinna Ülikooli erinevate valdkondade teadlased ning eksperdid, kes pakuvad interdistsiplinaarset käsitlust toiduhariduse ja kodundusega haakuvates teemades, näiteks jätkusuutlikkus, tarbijaharidus ja tervislik elustiil. Oma tegevustes ollakse kooskõlas ümbritseva keskkonna heaolu ja kestlikkuse põhimõtetega.

TVO poole pöördus Teadusköögi meeskond murega, kuidas on kõige mõistlikum lahendada Teadusköögi jäätmeküsimus. Mõeldud-tehtud – TVO toel sai Teadusköök sorteerimisjaama, millega õppetöö käigus tekkivad jäätmed saab mugavalt viieks sorteerida. Biojäätmeid, mida köögis toimetades tekib eeldatavasti enim, kogutakse samuti eraldi.

TVO turundus- ja kommunikatsioonijuht Gaili Eding ütles Teadusköögi meeskonnale õnnitlusi üle andes, et suurim rõõm on selle üle, kui juba projekti algfaasis mõeldakse jäätmemurele. "Nii saab kokku panna just selle asutuse vajadustega sobiva sorteerimislahenduse. Kui mugav sorteerimislahendus on olemas, siis jäätmete sorteerimine ei ole suur teadus," märkis ta. 


Soovime Teadusköögile põnevaid avastusi ja hoogsat tegutsemist!