Veel enne, kui väravad perepäevale ametlikult avati, olid hakkajad pallurid juba järjekorras, et üksteisest sorteerimises mõõtu võtta ja nii poolteist tundi järjest. 

Mäng oli lihtne – aja peale tuli õigetesse kastidesse sorteerida kotitäis 4 eri liiki pakendeid. Lisaks kiirusele hinnati ka seda, kui palju pakendeid sattus valesse kasti. Valdavalt on noorte teadlikkus jäätmete sorteerimisest ja pakenditest hea, kõikide osalejate aeg jäi alla 3 minuti, kuigi tõsi on, et juhendamist ja selgitusi jagasime mitmel korral. 


Parima sorteerimise tippmargi tegi aga TVO eda töötaja Maija, sorteerides kõik pakendid õigesti 40,9 sekundiga. Tegemist on ikkagi oma ala professionaaliga.

Lisaks õpetamisele ja juhendamisele saime ka ise väga hea õppetunni. Nimelt selgus, et päris paljud noored ei tea, mis on pandipakend (taara ehk pandiga koormatud pakend, mille tagastades saab raha tagasi) või joogikartong (mahla- ja piimapakid, smuutipakid jne.). 

Peame omakorda õppima jagama selgitusi nii, et iga vanuserühm saaks aru, millest ja miks me räägime.

Kokkuvõttes oli tegu väga meeleoluka ja õpetliku õhtuga.


Kui tunned, et sul oleks just sellist õpetlikku mängu vaja läbi viia, siis võta ühendust Gailiga: gaili.eding@tvo.ee või helista: 55 47 535.

#sorteerimineonlihtne