Kontoriruumides töötab ligi 20 inimest. Sügisest lisanduvad Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatorisse uued inkubandid ning aegajalt toimuvad kontoriruumides ka suuremad üritused. 

„See tähendas, et teema vajas läbimõtlemist, sest eesmärk oli teha sorteerimine võimalikult lihtsaks kõigile. Tegime  koostööd Tootjavastutusorganisatsiooniga (TVO), kes ka meeskonda nõustas. Esimene soovitus neilt oli kohe see, et kaotada töötajate laudade alt ära tavalised prügikastid. Nende kaotamine on lisaks hea tervisele, sest nii liigub inimene kontoris rohkem ringi, kui näiteks banaanikoor vajab äraviskamist,“ rääkis Hando Murumägi, SA Pärnumaa Arenduskeskus turundusjuht.

Mugavamaks prügi sorteerimiseks muretseti kontorisse ka eraldi prügikastid. Eri liiki jäätmete kogumiseks mõeldud sorteerimisjaamad paigutati ruumide sissepääsu juurde ning teisele poole kontorit, kus asub Pärnumaa Ettevõtlusinkubaator. Lisaks koostati ka väikene juhend, kus kirjas erinevad näited, kuhu mis sorti prügi läheb.

Kuidas kogu meeskond nõusse saadi? „Tegelikult oli see üpriski lihtne, sest kogu süsteemi tegemisel kaasasime otsustamisse kogu meeskonna ja teemat arutati läbi mitmetel koosolekutel,“ märkis Murumägi.

Õige pea peaks täieliku sorteerimise süsteemi viima sisse ka samas majas asuv Pärnu kolledž.

Kui soovid oma kontoris alustada jäätmete sorteerimisega, siis võta ühendust meie ärikliendihalduriga 5301 0648 või kirjuta: sander.luukas@tvo.ee.

Aitäh, et hoolid keskkonnast!