FC Flora tegevjuht Reili Järvalt kinnitab, et Flora on pikemat aega avaldanud soovi panustada rohelisemasse keskkonda ning selleks leiti kiiresti ideaalne koostööpartner: “Kuna Flora soov on anda oma panus keskkonna hoidmisele, vajasime oma klubi ruumidesse prügi sorteerimise kaste. Selleks, et tekkivaid jäätmeid oleks võimalik utiliseerida ja võimalusel taaskasutada, on hea tekkivat prügi sorteerida. Sellepärast on oluline panna juba kodus või töökohal erinevad jäätmed eraldi, sest nii saab nendest enamuse suunata taaskasutusse ja panus keskkonda on suurem. Erinevaid lahendusi otsides jõudsin TVO koduleheni, kelle pakutavad sorteerimise lahendused meile väga hästi sobisid - nii prügikastide mugavuse, suuruste kui ka värvilahenduste osas. Rääkides oma mõtetest TVO-le, ühtisid meie plaanid koheselt ning jõudsime kiiresti koostööni."

TVO juhi Kristiina Dreimann avaldas koostöölepingu sõlmimise üle suurt heameelt. „Eriti rõõmsaks teeb muidugi see, et jalgpalliklubi pöördus ise meie poole ja otsis võimalusi keskkonnasõbralikumaks tegutsemiseks. Suur hulk erinevas eas spordisõpru saab nüüd lisaks ka oskused, kuidas jäätmeid liigiti sorteerida,“ märkis Dreimann.  
                         Fotol FC Flora keskkaitsja Märten Kuusk, foto autor: Anna Andreas.

Reili Järvalti sõnul on TVO väga abivalmis ning käinud varasemalt mängupäevadel abiks noori õpetamas: “TVO on meil varasemalt mängupäeval abiks käinud noori õpetamas, et millisesse prügikasti milline prügi suunata. Mul on hea meel, et nüüd saavad noored teha seda ka igapäevaselt klubi ruumides ja Kotka staadionil.”

Kokku paigaldab TVO jalgpalliklubi ruumidesse A. Le Coq Arenal ja Kotka sisehallis erineva suuruses kogumiskaste, mis võimaldavad klubilastel edaspidi jäätmed sorteerida 5 eri liiki: pakendid, pandipakendid, paber-, bio- ja segaolmejäätmed. “Üks oluline osa liigiti sorteerimisel on teadlikkus, kuidas seda kõige paremini teha. Nii panustame koostöös ka jalgpallisõpradest pealtvaatajate teadlikkuse kasvule erinevate teabekandjate vahendusel nii staadionitel kui ka klubi ruumides. Tualetis käte pesemine on ju elementaarne, samamoodi on seda sorteerimine,” rõhutas Dreimann.